Fórum - Téma


Nano technológia


Fórum Technický koutek Nano technológia
2015-02-03 12:15:41

Dobrý deň. Má niekto skúsenosti s ošetrením karosérie nano technológiou.Ďakujem.

udm  
2015-02-03 12:24:32

róbert: Ti nevím, jestli už nano technologie není zastaralá a jestli radši nepočkat na piko technologii?

2015-02-03 19:12:14

udm: Ďakujem Vám za info.Neovládam tieto nové technológie,ale v Toyote mi povedali,že táto technológia je novinka.Piko technológia je niečo ešte novšie.Ďakujem.

udm  
2015-02-04 12:34:41

róbert: já nevím, mě tyhle názvy připadají marketingově asi jako Vitacal ... který obsahuje jako jediný jogurt Danone (kupodivu) A tak už podle názvu k tomu nemám důvěru a ani jsem se o tom tudíž bližší informace nijak nepídil.

2015-03-05 09:27:49

róbert: Ahoj, funguje to výborně, sama tuto technologii používám už řadu let. Není to žádná novinka, přesto u profesionálních a trvanlivých výsledků je to neocenitelný pomocník.

Můžeš se podívat, jak vosk, který (mimo jiné) nanotechnologii využívá, funguje v praxi a co dokáže:

Toyota, kterou uvidíš na videu, byla voskována v listopadu (asi poprvé v jejím provozním životě), není garážovaná a je určená na každodenní provoz. Tehdy ta prvotní aplikace vosku byla náročnější a vyžadovala mnoho hodin pečlivé práce, protože lak byl dost poničený od kartáčů z myček + bylo na něm i mnoho jemných škrábanců. Nyní jsem už lak pouze jemně přeleštila a zakonzervovala ho. Stav laku a trvanlivost konzervace od listopadu můžeš posoudit sám:

https://www.youtube.com/w...Y-aM3S50&feature=youtu.be

Video ukazuje postup při čištění, šetrném vyleštění a konzervaci udržovaného auta, jehož lak je v zánovním nebo hodně zachovalém stavu ( Toyota na videu je ročník 2007).

Vosk jsem vyvíjela i pro profesionální leštění laku na modelech, například zde jsem ho použila pro finalizaci jednosložkového laku na perleťových metalízách:

http://modelforum.cz/view...+doris&start=180#p1492997

ovšem tady jsou podstatně přísnější kritéria, než u skutečných aut, protože lak na modelech je jen cca 10-15 mikronů silný a nešetrným leštěním by se snadno přebrousil.

Co takový vosk s nanotechnologií dokáže je vidět i zde:

http://www.mazdaclub.cz/u...mages_category.php?id=590

Na sousedním Mazdaclubu ( http://www.mazdaclub.cz/) je o tom mnoho zajímavých informací. Pokud se rozhodneš pro kvalitní výrobek využívající nanotechnologii, určitě neprohloupíš.

Leštění a konzervace auta unikátním voskem vlastní receptury  |  Více info

Unikátní směs vosků individuálně navržena pro různé typy laků, která dokáže snadnou cestou šetrně vyčistit, vyleštit a dlouhodobě chránit nejen lak, ale lze s ní zároveň ošetřit i kompletně celý exteriér auta (hladké plasty a lišty kolem oken, skla, chromované i kovové díly, ochranné fólie i barevné polepy, čiré kryty světlometů nebo elektrony... Takto ošetřený vůz se následně umývá pouze čistou vodou bez použití jakékoliv další chemie. Více informací zde:

Dokonalých výsledků s touto technologií jsem dosáhla i při finalizaci laku na modelech, kde jsou kladeny ještě vyšší nároky na detaily a především šetrnost při leštění. Například:


Odpovědět