Fórum - Téma


Corolla E120 problém s motorem


Fórum Corolla Corolla E120 problém s motorem

Manuály  |  Inzerce  |  Model Toyota Corolla  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu

2003 Corolla E120 1.4

1 diskuzí

Palivo benzín. 5-rychlostní Manuální převodovka. Motor 1 400 ccm (85 cui), 4-válec.2017-02-11 22:29:30

Zdravím všechny toyoťáky,

obracím se s prosbou o radu. Vlastním toyotu corollu E120, r.v. 2003, motor 1.4VVTi. Zhruba před půl rokem mělo auto tuto závadu:

Při cestě po dálnici začala občas problikávat kontrolka mazání a ve zvuku motoru šlo slyšet tiché, rytmické ševelení, které se v průběhu dalších asi 8. kilometrů stupňovalo v hlasitější ševelení, následně se z motoru začlo ozývat plechové klepání, které bylo pocitově slyšet po pravé straně ze strany řidiče. V tu chvíli už kontrolka mazání svítila trvale a k ní se přidala také kontrolka poruchy motoru. To už jsem zastavil. Při zkoumání hladiny oleje se mi zdálo, že je "napěněný" a jeho hladina přesahovala maximální hladinu na měrce. Zvláštní je, že na druhý den (po vychladnutí) byla hladina oleje v pořádku a auto nastartovalo bez problému a bez problému také dojelo do servisu.

Auto následně strávilo týden v servisu, kde podle diagnostiky přišli jen na vadnou lambda sondu, kterou jsem rovnou nechal vyměnit. Olej byl prý v pořádku, ale rovnou jsem ho nechal vyměnit také, včetně palivového filtru. Žádná další závada nalezena nebyla a motor je prý ve všech ohledech v pořádku.

Následně auto jezdilo bez problému téměř půl roku a tak jsem byl spokojený a na tuto událost téměř zapomněl, jenže před pár dny se závada opakovala, takže jsem opět tam, kde jsem byl.

Po vychladnutí auto jezdí bez problému (ačkoliv zůstala svítit kontrolka poruchy motoru).

Neřešil někdo z vás podobnou závadu? Díky a přeji pěkný den!


Odpovědět